WhatsApp

×

İletişim Bilgileri

Site içi arama

İSTANBUL’DA YAPILACAK EN GÜZEL 3 ŞEY

İSTANBUL’DA YAPILACAK EN GÜZEL 3 ŞEY

09 Temmuz 2020, 03:41
İSTANBUL’DA YAPILACAK EN GÜZEL 3 ŞEY

Türkiye’nin en güzel ve tarihi şehirlerinden biri olan İstanbul’da yapabileceğiniz aktivitelerin sınırı yoktur. Parası olana da olmayana da birçok imkanlar sunan şehrin, diğerlerinden önde olmasının en büyük nedeni bir metropol haline gelmesindendir. Bu sebepten dolayı insanların iş kurma hayalleri ve iş bulma düşüncelerinin gerçeğe dönüştüğü bu şehirde yapılacak şeyler sınırsız. Bu şehrin size sunduğu binlerce aktivite arasında seçim yapamıyorsanız, size yapabileceğiniz en iyi 3 aktiviteyi sıralayayım. Ben İstanbul’da ilk önce gezilecek yerleri gezmenizi öneririm. Buradaki gezilecek güzel yerleri ise iyi bir Gezi Rehberi olan Turist Rail Gezi Rehberi ve Turizm haberleri ile alakalı siteden öğrenebilirsiniz. İstanbul gezilecek yerler kategorisinde gerçekten çok fazla seçenek olsa da çoğu internet sitesi hepsini sıralamamış. Turist Rail’in bu konuda çok iyi bir seçenek olduğunu düşünmekteyim. O zaman, haydi başlayalım :)

1 – GALATA KULESİ’NE ÇIKIN

Galata Kulesi / İstanbul / Medyosfer

Karaköy’ün bu kadar meşhur olmasının sebebi Galata Kulesi, yüzlerce yıllık tarihi ile mutlaka çıkmanız gereken bir kule. İstanbul Boğazı’nı ve Kız Kulesi’ni yana yana seyredebiliyorsunuz. Rivayetleri bilirsiniz, İstanbul’da etkinlik yapacağım diye yanlış kişiyle evlenmeyin, çıkacağınız kişiyi doğru seçmenizi öneririm. Giriş ücretleri çok yüksek olmamakla beraber yoğunluk oranı akşama doğru artsa da kulenin içindeki yoğunluk saat 12’den saat 17:00 saatlerine kadar çok kalabalık oluyor. Bence tek başınıza değil de eşiniz dostunuzla sabah saatlerinde gitmeniz daha mantıklı. Hem çok güzel bir manzaraya karşı Galata Kulesi’nin üstünde, 300 metre yükseklikte, Hezarfen Ahmet Çelebi’nin uçmak için atladığı yerde kahvaltı yaparsınız hemde çok güzel selfieler çıkartırsınız.

 

2 – İSTANFUL TEMA PARK’TA DOYASIYA EĞLENİN

İstanbul Tema Park / Medyosfer

Türkiye üzerinde Eskişehir Sazova Parkından sonra hatta onunla neredeyse aynı büyüklükte olan İsfanbul Tema Parka mutlaka gitmelisiniz. İçeriye girdiğinizde çok farklı bir dünya ile karşılaşıyorsunuz. Hem çocuklar için hem de yetişkinleri için ideal bir eğlence yeri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. İçerisinde 10’dan fazla restoran, 30’dan fazla eğlence unsuru bulunuyor. Türkiye’deki en büyük Roller Coaster bu tema parkta. Aman bu Roller Coaster’a binmeden önce bir düşünün çünkü inanılmaz bir hızda çok yükseğe çıkıyor dudaklarınız uçuklayabilir. Ayrıca bu tema parkta 360 adındaki üniteye binip 450 metre yükseklikte 360 derece dönebilir, kayık alanına gelip suyun içine kayıkla atlayabilirsiniz.

 

3 – AYASOFYA MÜZESİ’Nİ ZİYARET EDİN

Ayasofya Müzesi Medyosfer

İstanbul’da bulunan en önemli tarihi eserlerden biridir Ayasofya. İlk başta kilise, sonra manastır ve en sonunda cami olduktan sonra müzeye çevrildi. Büyük anlamlar içeren Ayasofya’nın önce tarihini ve içindeki sırları öğrendikten sonra içine girip detaylı bir şekilde inceleyin. Bu müze İstanbul’da gezilecek yerler, yapılacak aktiviteler sırasında mutlaka olan bir müzedir.

Medya her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Dijital medya ve yeni medyanın altın çağını yaşadığı bu ortamda markanızın doğru kanallarda yer alması çok önemli. Medyosfer Digital, medya ve dijital pazarlama sektörüne yeni bir soluk getiriyor. “Medyadaki Atmosferiniz” markanıza yeni bir hava katacak.

  • 0 (553) 304 74 00

  • 0 (850) 441 1 178

  • bilgi@medyosfer.com

  • Merkez Mah. Seyhan Cengiz Turhan Cad. No:2 Eskipazar / KARABÜK

  • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
    Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Pazar: Kapalı