WhatsApp

×

İletişim Bilgileri

Site içi arama

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı

09 Temmuz 2020, 03:53
Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medyanın marka algısındaki önemi

Günümüz dünyasında zamanla önemi artıran ve daha çok kullanılmaya başlanan sosyal medya, iş hayatımız ve özel hayatımız açısından oldukça önemli bir noktaya geldi. Sosyal medya kullanıcıları, günlük işleri ve koşuşturma derken yaşadıkları stresin paylaşımlar sayesinde azaldığını düşünüyor. Yaşadıkları yer büyük şehir olanlar sosyal medya ve mobil erişim imkanı sayesinde ulaşmak istedikleri kişilere çok rahat ulaşabiliyor, arızalı ya da bozuk olan bir ürün hakkında şikayet geri bildirim imkanına sahip oluyor, o andaki gündemi bile hiç geç kalmadan anlık olarak takip edebiliyor; iş ve ev arasındaki yolda bile!

Kullanım kolaylığı başta olmak üzere kullanım sayısı sürekli artmaya devam eden sosyal medya şirket, kuruluş, kurum, marka ve firmalar için de büyük önem arz ediyor. Müşterilerle iletişim kurmayı, ürünlerinin satış miktarını arttırmayı, markasının bilinirliğini arttırmayı ve müşterilerde doğru etki bırakmayı iyi bilen ve uzun süredir bu platforma aşina olan markalar bu konuda kaygı yaşamıyor. Ancak yeni kurulacak olan ve henüz kurulmuş firmalar ise çoğu bocalıyor ve tanıtım adına ne yapması gerektiğini tam anlamıyla bilmiyor. Yeni kurulan bu şirketlerin doğru adım atmasına yönelik olan sosyal medya danışmanlığı sayıları şirket sayısıyla doğru orantılı olarak artıyor.

Peki sosyal medya danışmanlığı sizin ve şirketiniz için hangi hizmetleri bünyesinde barındırır? Firmanıza ait olan sosyal medya hesabınız, web siteniz danışmanlık hizmeti veren ajansın sorumluluğu ve elindedir. Bu danışmanlık sitenizin ve ürünlerinizin hedef kitlesini belirleyerek hesap takibini sağlar, raporlama, sosyal medya veri analizi, moderasyon, siteniz için görsel adına yeni tasarımların hazırlanması ya da belirlenmesi, hesap kurulumunuzun yapılması, kriz yönetimi ana başlıkları altında işleri vardır. Bunlar sizin sosyal medya danışmanlığınızı yapan şirketin size göstermesi gereken sorumluluk ve hizmetlerdir. Sektörde diploma sahibi, firmanın yönlendirip yöneteceği sosyal medya danışmanı nerdeyse yok denecek kadar az. Bu yüzden sektörde yeri doldurulmaya boşluğu kapatılması çalışılan bu danışmanlardan bulmakta zorluk yaşanacağına göre sosyal medya danışmanlığı ajansına başvurduğunuz zaman oradaki danışmanınızı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var.

 

Üniversitede iletişim fakültelerinde açılan yüksek meblağlar verilerek, uzun süren ders saatleri karşılığında alınan sertifikalar ile daha onaylanmış hesap nedir, reklam tipleri, sosyal medya reklam uzmanlığı gibi konulara hakim olamayanlar ile sosyal medya uzmanları arasında seçim yapmak elbette size kalmış. Aradaki fark oldukça büyük olsa da seçim yapmak çoğu zaman zor olabiliyor.

Her toplumda neredeyse 7’den 70’e herkesin her konumda kullanabildiği sosyal medya platformları ile sürekli yayın akışına sahip olmasına karşın bu işi fırsata çevirmek isteyenler için kullanımdaki fazlalık büyük bir engel durumunda olmaktadır.

Sosyal medyanın gücü sanılandan da fazla büyüktür bunu fırsata çevirmek için amacı sadece belli zamanlarda paylaşım ve reklam yapmak olmayan aksine ; size sunacağı hizmetler hakkında tecrübe sahibi olan, her şeyden çok ayrıntılara dikkat ederek herkesin göremediklerini görebilen bir sosyal medya danışmanlık ajansı ile çalışmak için aradığınız yer tam da burası.

 

 

Medya her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Dijital medya ve yeni medyanın altın çağını yaşadığı bu ortamda markanızın doğru kanallarda yer alması çok önemli. Medyosfer Digital, medya ve dijital pazarlama sektörüne yeni bir soluk getiriyor. “Medyadaki Atmosferiniz” markanıza yeni bir hava katacak.

  • 0 (530) 441 8 178

  • 0 (850) 441 1 178

  • bilgi@medyosfer.com

  • Merkez Mah. Seyhan Cengiz Turhan Cad. No:2 Eskipazar / KARABÜK

  • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
    Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Pazar: Kapalı